Vínna karta

 

Vínna karta

 

Karpatská perla

Vinárstvo Karpatská perla KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. V roku 2011 a 2012 získali ocenenie Vinárstvo roka, ktoré udelil Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku. Filozofiou vinárstva je motto "Perly sa rodia vo vinohrade", pretože kvalitu vína ovplyvňuje starostlivosť vo vinici. Väčšina našich vín pochádza z vlastných viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

 

 

Víno biele

 

Muller-Thurgau, JAGNET

Víno zelenožltej farby s príjemnou ovocnou vôňou. Nájdeme v nej tóny zeleného jablka, egreša, či broskyne. V harmonickej chuti prekvapí šťavnaté ovocie: hrozno, grep aj pomelo.

12,00€

 

Veltlínske zelené, JAGNET

Príjemné ovocné víno zlatožltej farby. Očarí Vás ovocnou vôňou po žltom melóne a egreši. Chuť je ľahká a svieža, nájdete v nej citrusové ovocie a žltý melón.

12,00€

 

Muškát Moravský, JAGNET

Víno jemnej zelenožltej farby s ovocno-kvetinovým buketom v ktorom dominuje vôňa muškátoveho orieška, mandarínky a citrusových plodov. Charakteristická korenistosť a svieža ovocná chuť s jemným zvyškovým cukrom.

12,00€

 

Rulandské biele ( Pinot Blanc), VARIETO

Víno zo šenkvického vinohradníckeho honu Grefty má iskrivú zeleno-žltú farbu a sviežu ovocnú vôňu záhradného ovocia pripomínajúcu zelené jablko a hrušku. Chuť je výrazne citrusová podporená šťavnatými kyselinkami.

14,80€

Rulandské šedé ( Pinot Gris ), VARIETO

Víno má výraznú zlatistú farbu a intenzívnu vôňu a chuť. Vo vôni dominujú tóny sušeného tropického ovocia, vanilky a lieskových orechov.

19,80€

Rizling rýnsky, VARIETO

Víno pochádza z vinice Suchý vrch pri Šenkviciach. Má výraznú citrónovo-zelenú farbu a ovocno-kvetinovú vôňu. Dominuje v nej vôňa lipového kvetu, limetka a tropické ovocie. Chuť je plná, harmonická s náznakmi agátového medu.

19,20€

Chardonay, VARIETO

Elegantné víno s expresívnou vôňou a širokým telom. Má sýtu citrónovo-zelenú farbu a citrusové tóny sa vynárajú aj vo vôni a chuti. Nastrúhaná pomarančová kôra, sušené banány a ananás sú spolu s praženými lieskovcami typické vône v našom modranskom Chardonnay. Chuť vína je extraktívna, bohatá, s lahodnou orieškovo-ovocnou dochuťou. Víno má potenciál rásť do krásy.

19,90€

Aurelius, VARIETO

Intenzívna je jeho zlatožltá farba aj ovocná kvetovo-medová vôňa sprevádzaná očarujúcou arómou lipového kvetu a medových plástov. Vybalancovaná a harmonická chuť okrem rafinovanej sladkosti odkrýva aj tóny agátového medu, lipového čaju a náznak tropického ovocia.

19,50€

Rizling rýnsky, Dilemúre

Víno žlto-zelenej farby s medovou vôňou citrusových plodov a ruží. Mohutná zaguľatená chuť s bohatým extraktom pripomína bobuľky sušených hrozienok a sladké tropické ovocie.

25,60€

 

Víno ruzové

Frankovka modrá rosé, VARIETO

Ružové víno lososovej farby s jemnou vôňou lesných jahôd, malín a smotany. Má jemnú sviežu chuť s príjemnými kyselinankami a tónmi jahôd.

13,60€

Víno cervené

Svätovavrinecké, JAGNET

Víno intenzívnej červeno-fialovej farby. Vo vôni dominujú sušené slivky, čierna čerešňa a višňa. Plná ovocná chuť s výrazným odrodovým charakterom je podporená zaujímavo štruktúrovanými trieslovinami. Je to ovocné, plné a harmonické víno vhodné k dlhodobej archivácii. Zrením vo fľaši bude kvalita vína narastať a začne sa objavovať zamatová jemnosť a harmónia v chuti.

12,00€

Cabernet Sauvignon, VARIETO

Víno má typickú tmavorubínovú farbu. V jeho ovocnej vôni objavíte čiernu ríbezľu, čerešňu, černicu, morušu a jemný tón struku vanilky. Chuť je príjemne zamatová, sladko-korenistá. Víno predstavuje nevšedný zážitok z dokonalej harmónie vône a chuti, ktorú si umocnilo vyzrievaním vo francúzskych barikových sudoch po dobu 12 mesiacov.

18,20€

Frankovka modrá, VARIETO

Víno rubínovej farby s expresívnou vôňou a chuťou. Vôňa je ovocno-korenistá s tónmi škorice, červeného bobuľového ovocia, sušenej slivky, či horkej čokolády. V chuti je to vyvážené víno, harmonické a korenisté. Víno zrelo 8 mesiacov v barikových sudoch.

17,20€

Alibernet, VARIETO

Priaznivé slnečné počasie a suchá jeseň v našom vinohrade Suchý Vrch dopriali hroznu krásnu cukornatosť. Hustý tmavočervený až tmavofialový odtieň pripomína  farbu sušenej slivky, čiernej olivy. Vo veľmi intenzívnej a prenikavej vôni nájdeme tóny čiernej ríbezle, černice (casis) a drobné bobuľové ovocie. Robustná a rafinovaná chuť je obohatená dobre štruktúrovanými tanínmi. Víno vyzrievalo 14 mesiacov vo francúzskych barikovych sudoch a umocnilo si vysoký zrecí potenciál ďalším pobytom vo veľkom dubovom sude.

22,40€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Nájdete nás na restauracie.sk